Montážní pracoviště pro kabelové svazky
Montážně-testovací sestavy s vlastním řízením a vyhodnocením. Kontrolní systémy jsou použity dle požadavků zákazníka. Používány jsou testery kabelových svazků nebo PLC automaty. Pro detekce využíváme veškerou senzoriku, optiku, případně kamerové systémy. Údaje pro operátora a servisní menu jsou zobrazeny na ovládacím displeji nebo panelu.

Kabelove konfekce 001.png

Montážně testovací pracoviště pro kompletaci kabelových svazků
U každého svazku je obvykle kontrolovaná správnost osazení, správnost prvku, barva, kontura a el. vodivost. Kontroly lze provádět buď pomocí senzorů, anebo kamerových systémů, kdy systém sám vyhodnotí správnost případně upozorní na chybný díl.
Každé pracoviště je koncipováno dle přesných požadavků zákazníka, včetně možnosti nastavitelné výšky pracovní roviny operátora, nebo naklápění pracovní roviny.

Kabelove konfekce 002.png

Kompaktní testery a stolní testovací pracoviště
Kompaktní stolní testery kabelových svazků mohou být řešeny dle požadavků zákazníka na konkrétní typ svazku, nebo univerzálně pro osazení adaptérů různých formátů. Obvykle jsou osazeny rozvodem tlakového vzduchu, vlastním rozhraním a připojením pro redbox. Řízení a vyhodnocení zajišťují profesionální testery a u menších sestav integrované PLC se zobrazovacím panelem.

Kompaktni testery 001.png

Další možností je dodání modulárních testerů pro adaptéry 100x100mm, které umožňují vysokou variabilitu testovaných konektorů. (male/female 180°, female 90°, 1 a 2 pozicové konektory) Tyto testery umožňují elektrické a mechanické kontroly (např. kontinuita, zkrat, těsnost, kontrola kódování, kontrola přítomnosti, apod.) OK kus může být označen potiskem na kabelu termotiskárnou, NOK kus naopak přestřižen, nebo uzamčen.

Rastrovy stul.png
Opticke a kamerove zkousky 002.png

Ukázka dalších prací:

Stolni testery.png